Świąteczne spotkanie w Świętej Wodzie.

W niedzielę 15 stycznia 2023 roku w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Świętej Wodzie odbyło się spotkanie modlitewno-integracyjne pracowników i emerytów Wodociągów Białostockich, wraz z rodzinami. Zostało ono zorganizowane z inicjatywy ks. Alfreda Butwiłowskiego – kustosza sanktuarium, a zarazem Duszpasterza Pracowników Wodociągów i Kanalizacji, Gospodarki Wodnej i Ochrony Środowiska Archidiecezji Białostockiej. 

Sanktuarium MB Bolesnej w Świętej Wodzie
ks. Alfred i pracownicy Wodociągów Białostockich.

Po eucharystii, odprawionej w samo południe (m.in. w intencji wodociągowców i ich rodzin, z modlitwą ekumeniczną ze względu na obecność osób wyznania prawosławnego), odbył się w świątyni wspólnotowy opłatek. Po nim miała miejsce część rekreacyjna w „Zagrodzie u Matki” na terenie sanktuarium.

Integracja przy ognisku.

Długo padający deszcz nie popsuł swojskiej, pogodnej atmosfery przy ognisku, bigosie, kiełbaskach i gorącej herbacie. W spotkaniu uczestniczyła m.in. Prezes Zarządu Wodociągów Białostockich Sp. z o.o., pani Beata Wiśniewska, która w imieniu wszystkich uczestników złożyła serdeczne podziękowanie duchownym gospodarzom za inicjatywę, życzliwość i bardzo udane spotkanie, pomimo niesprzyjającej aury.

Sanktuarium w Świętej Wodzie w świątecznym wystroju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.