Piotrkowska kranowa na Imieninach Miasta

Za nami niesamowite koncerty, atrakcje dla dzieci i dorosłych oraz mnóstwo dobrej zabawy na świeżym powietrzu. Tak wyglądały kolejne, huczne Imieniny Miasta Piotrkowa Trybunalskiego 2014, które trwały od piątku 27 do niedzieli 29 czerwca.

W tym roku Dni Miasta zmieniły swoją formułę i wzbogaciły program o kolejne atrakcje. Przez  trzy dni Piotrkowianie mieli mnóstwo powodów, aby spędzić wolny czas w plenerze. Stare Miasto, Plac Pofranciszkański, ulice Zamkowa i Słowackiego na czas imprezy zamieniły się w deptak pełen atrakcji.

Ważna inwestycja dla Piotrkowa

Wspólne świętowanie kolejnego jubileuszu miasta nie mogło odbyć się bez zaprezentowania zmian, które na przestrzeni ostatniego roku zaszły w Piotrkowie Trybunalskim. Jedną z ważniejszych inwestycji, służących poprawie życia mieszkańców jest „Modernizacja i rozbudowa oczyszczalni ścieków w Piotrkowie Trybunalskim”, której prace powoli dobiegają końca. Piotrkowianie będą żyć w czystym środowisku, gdyż dzięki modernizacji piotrkowska oczyszczalnia stanie się bardziej wydajna i skutecznie oczyści wszystkie powstające w mieście ścieki. Już teraz można cieszyć się czystą, zdrową kranową.  Dzięki zmodernizowanej stacji uzdatniania wody, mieszkańcy nie odczuwają braków wody, a co ważniejsze mogą pić ją prosto z kranu. W ramach Dni Miasta na stoisku Projektu mieszkańcy mogli spróbować czystej, piotrkowskiej kranowej z ujęcia „Szczekanica” oraz otrzymać informacje dotyczące jego przebiegu i co najważniejsze jakie czynności należy podjąć, aby przyłączyć się do nowopowstałej kanalizacji sanitarnej. Degustacja wody przyciągnęła licznych mieszkańców, którzy przekonali się o tym, że Projekt realizowany jest głównie z myślą o poprawie warunków życia Piotrkowian. Mieszkańcy nie tylko widzą korzyści, jakie niesie ze sobą inwestycja, ale również zgadzają się, że jest ona miastu niezbędna.

To bardzo ważna inwestycja, która służy zdrowiu wszystkich. Im woda smaczniejsza, zdrowsza i czystsza tym większa korzyść dla Piotrkowian – mówiła nam Pani Hanna z Piotrkowa – Miejska inwestycja jest bardzo ważna.  Stara oczyszczalnia była dosyć przestarzała, a teraz dzięki pomocy funduszy unijnych możemy cieszyć się nowoczesną oczyszczalnią – dodał mieszkaniec Piotrkowa.

Promujemy czystą, zdrową piotrkowską kranową

Sektor A przy ulicy Słowackiego (w sąsiedztwie Miejskiego Ośrodka Kultury), gdzie znajdowało się stoisko informacyjne Projektu „Modernizacja i rozbudowa oczyszczalni ścieków w Piotrkowie Trybunalskim” na dwa dni zamienił się w plac zabaw. Co dwie godziny odbywały się konkursy dla najmłodszych mieszkańców m.in. rzut balonem z wodą do celu, łowienie rybek, strzelanie z wodnej procy oraz koło fortuny. Uczestnicy koła fortuny, losując kategorię odpowiadali na pytania dotyczące Miasta, Projektu, Unii Europejskiej, ekologii i wody. Dzieci świetnie orientowały się na temat Unii Europejskiej, wiedziały jak oszczędzać wodę i do jakich pojemników segregujemy odpady. Na zwycięzców czekały atrakcyjne nagrody. Największym zainteresowaniem cieszyło się lepienie z masy solnej i malowanie buzi. Po deptaku biegały tygryski, koty, kwiatki, motylki, spiderman’y a nawet Hulk. Do samego końca, przy animatorach ustawiała się długa kolejka chętnych do pomalowania, uśmiechniętych buzi.

Projekt „Modernizacja i rozbudowa oczyszczalni ścieków w Piotrkowie Trybunalskim” jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.