XXII Ogólnopolska Pielgrzymka do św. Józefa w Kaliszu i MB Bolesnej Królowej Polski w Licheniu.

Rok 2020 to był rok pandemii covid 19. Obostrzenia związane z rozprzestrzenianiem się koronawirusa nie pozwoliły nam na pielgrzymowanie.  Rok 2021 też nie zapowiadał się dobrze , ale poluzowanie obostrzeń i szczepienia pozwoliły nam na powolny powrót do pielgrzymowania. W pielgrzymce udział wzięło dwóch przedstawicieli PWiK w Ełku , dwóch przedstawicieli PWiK w Kaliszu i Przewodniczący Rady Krajowej naszego duszpasterstwa zawodowego z Katowickich Wodociągów . Mszę koncelebrował i słowo wygłosił Krajowy Duszpasterz ks. Grzegorz Krząkała. W Narodowym Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu powitał nas kustosz ks. Jacek Plota. Ze względu na małą ilość pielgrzymów eucharystia odbyła się w Kaplicy św. Józefa. 

8 maja spotkaliśmy się najpierw na modlitwie różańcowej w Kaplicy Dolnej Sanktuarium Licheńskiego, by następnie przejść do bazyliki na eucharystię o godzinie 12.00 Tu powitał nas  ks. Bogusław Binda MIC , przełożony licheńskiej wspólnoty księży i braci Marianów.  Podobnie jak dzień wcześniej , Mszę świętą koncelebrował i słowo wygłosił Krajowy Duszpasterz ks. Grzegorz Krząkała. Modliliśmy się za całe nasze środowisko zawodowe oraz za jego duchowych opiekunów. Na zakończenie zawierzyliśmy całe nasze środowisko zawodowe opiece MB Bolesnej Królowej Polski w Licheniu. Jak co roku wspólne zdjęcie zakończyło nasze odradzające się pielgrzymowanie.

Opiekunom sanktuarium św. Józefa w Kaliszu i Sanktuarium MB Bolesnej Królowej Polski w Licheniu składamy serdeczne Bóg zapłać za przyjęcie i dobroć skierowaną do nas.

Dziękuję również za udostępnienie zdjęć Pani Amelii Siuda- Koszela z Licheńskiego Archiwum.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.