Ruszyły pierwsze prace kanalizacyjne

Roboty kanalizacyjne stały się faktem. Największa inwestycja w Jaworznie już się rozpoczęła. 13 października w dzielnicy Pieczyska ruszyły prace kanalizacyjne w ramach projektu „Modernizacja i rozbudowa systemu kanalizacyjnego miasta Jaworzno – faza I” współfinansowanego z Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Prace w terenie rozpoczęły się bardzo szybko, bo zaledwie dwadzieścia dni od daty przekazania terenu budowy wykonawcy tj. konsorcjum firm INSBUD z Tarnowa i WOLIMEX z Limanowej. W pierwszej kolejności koparki wraz z brygadami pracowników, wjechały na teren ulicy Zarzecznej, a następnie 14 października w rejon ulicy Solskiego. W najbliższych dniach, a dokładnie 17 października prace ziemne mają rozpocząć się także w ulicy Malczewskiego i Poniatowskiego – wyjaśnia Kierownik Jednostki Realizującej Projekt Pani Małgorzata Marszałek.

W ramach rozpoczętego Kontraktu III w Pieczyskach i Ciężkowicach powstanie 50 km kanalizacji i 8 przepompowni za łączną kwotę blisko 50 mln zł brutto. Prace realizowane będą w latach 2011 – 2014. Całkowity koszt Projektu to 206 mln zł. z czego 110 mln zł. stanowi dofinansowanie z Funduszu Spójności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.