Dąbrowskie Wodociągi dostarczą wodę na… pustynię.

Już w najbliższą niedzielę, 14 sierpnia odbędzie się III edycja Cross Maratonu Pustyni Błędowskiej
i Półmaratonu Suhara. W najbardziej wymagającym biegu w regionie wystartują biegacze z Polski
i zagranicy, m. in. z Serbii. Dąbrowskie Wodociągi po raz pierwszy dostarczą kranówkę na pustynię, przygotowując punkty poboru wody na trasie maratonu, kurtyny wodne, a także zaplecze techniczne. Woda z Dąbrowskich Wodociągów jest smaczna, zdrowa i przede wszystkim – co udowodniły inne imprezy biegowe, jak np. Półmaraton Dąbrowski – pełnowartościowa
i odpowiednia w tak morderczym wysiłku sportowców.

Dąbrowskie Wodociągi jako główny partner wydarzenia dostarczą wodę na trasę oraz start i metę trzech biegów – Cross Maratonu, Półmaratonu Suhara i sztafety Leśne Harce. Dodatkowo jeśli będzie tego wymagała pogoda biegacze będą mogli schłodzić się pod kurtyną wodną. Na mecie wszyscy biegacze otrzymają ufundowane przez Dąbrowskie Wodociągi bidony. Wsparcie zawodów to część akcji informacyjno-edukacyjnej „Piję wodę z kranu”, którą Dąbrowskie Wodociągi przekonują, że picie wody prosto z kranu jest bezpieczne, zdrowe i ekologiczne.

Woda, która zastanie podana zawodnikom pochodzi bezpośrednio z wodociągów. To dokładnie                  ta sama woda, która płynie w naszych kranach. A dodajmy, że Dąbrowa Górnicza może poszczycić się bardzo dobrą jakością wody dostarczanej mieszkańcom. – mówi Andrzej Malinowski, Prezes Zarządu Dąbrowskich Wodociągów.

Podczas intensywnego biegu woda jest głównym „paliwem” każdego biegacza. W takich warunkach sportowiec musi spożyć około 350 ml wody na każde 20 minut biegu.

– Nasza woda jest zdrowa: pochodzi w ponad 80 procentach z ujęć głębinowych z obszaru jurajskiego, bogatego w składniki mineralne, wśród nich wapń i magnez. Jest też bezpieczna, każdego miesiąca wykonujemy ok. 1300 badań, które potwierdzają jej najwyższą jakość. – dodaje Andrzej Malinowski.

Woda w Dąbrowie Górniczej pochodzi z ujęć głębinowych w Ujejscu, Trzebiesławicach, Ząbkowicach
i Łazach Błędowskich. Jest ujmowana z odwiertów w warstwie triasowej z obszaru jurajskiego, bogatego w składniki mineralne, m.in. wapń, magnez, sód i potas.

Próbki wody są pobierane nie tylko w ujęciach, ale również w sieci wodociągowej liczącej ponad 500km. Następnie trafiają do akredytowanego laboratorium, w którym poddawane są badaniom. Miesięcznie wykonywanych jest ok. 1300 oznaczeń fizykochemicznych, mikrobiologicznych
i sensorycznych. Wyniki badań jednoznacznie potwierdzają, że dąbrowska woda spełnia wymagania rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia.

100 kilometrów na 100-lecie praw miejskich Dąbrowy Górniczej.

Dystans wszystkich trzech biegów na Pustyni Błędowskiej będzie w sumie liczył 100 kilometrów. To odległość nieprzypadkowa, bo zaledwie 4 dni po imprezie Dąbrowa Górnicza będzie świętować 100-lecie praw miejskich.

Ponad 100 sportowców przebiegnie odległość 42, 21 i 4×9 kilometrów, odpowiednio w Cross Maratonie, Półmaratonie Suhara i w sztafecie Leśne Harce. Start zmagań umiejscowiony będzie na terenie Eurocampingu Błędów w Dąbrowie Górniczej przy ulicy Żołnierskiej 128. O godzinie 9:00 wystartują uczestnicy Cross Maratonu, godzinę później do zmagań ruszą zawodnicy Półmaratonu Suhara.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.