Z wizytą w Radzyniu Podlaskim

9 listopada 2022 roku Krajowy Duszpasterz ks. Grzegorz Krząkała oraz Przewodniczący Rady Krajowej naszego duszpasterstwa zawodowego Ryszard Wałach przybyli do Radzynia Podlaskiego , aby uroczyście przekazać Krzyż Pielgrzymkowy Prezesowi Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych Sp. z o.o. Panu Jarosławowi Ejsmontowi , który w imieniu Zarządu i pracowników przyjął obowiązek organizacji  czerwcowej konferencji oraz XXXIII Ogólnopolskiej Pielgrzymki do Jasnogórskiej Pani. Pielgrzymka będzie przebiegać pod hasłem „ Wierzę w Kościół Chrystusowy” i odbędzie się 14- 15 października 2023r. Wstępnie została też ustalona data konferencji na 14- 16 czerwca 2023r. Konferencja odbędzie się w Radzyniu Podlaskim.

Od lewej Krajowy Duszpasterz ks. Grzegorz Krząkała, Przewodniczący Rady Duszpasterstwa Ryszard Wałach i Prezes PUK Sp. z o.o. w Radzyniu Podlaskim Jarosław Ejsmont

Korzystając z okazji zobaczyliśmy najcenniejsze zabytki Radzynia Podlaskiego w postaci Kościoła p.w. Trójcy Świętej z 17 wieku, Zamku Potockich oraz  jeszcze przygotowywane  muzeum w budynku którego mieścił się rosyjski areszt, niemiecki areszt, a po II wojnie światowej miejsce kaźni przeciwników nowego ładu.

Serdecznie dziękujemy Zarządowi PUK za podjęcie się tego zaszczytnego obowiązku organizacji naszego wspólnego pielgrzymowania i zapraszamy serdecznie do Radzynia Podlaskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.