Noworoczne spotkanie z Arcybiskupem.

Data 15 stycznia to czas spotkania Zarządów firm wodociągowych oraz animatorów z rejonu Śląska z Arcybiskupem Wiktorem Skworcem.  Podobnie jak w ubiegłym roku nasze spotkanie miało miejsce w Siemianowicach Śląskich a gospodarzem były Wodociągi Siemianowickie Aqua-Sprint z Prezesem Piotrem Komrausem. Wśród gospodarzy nie zabrakło również Prezydenta Siemianowic Rafała Piechy , Przewodniczącego Rady Miasta Adama Cebuli oraz Przewodniczącego Rady Nadzorczej – prof. UE dr hab. Józefa Kolonko.

Spotkanie rozpoczęliśmy tradycyjnie Mszą Świętą, której przewodniczył Krajowy Duszpasterz naszego środowiska Ks. Grzegorz Krząkała wraz z Proboszczem parafii św. Krzyża w Siemianowicach Śl. Stanisławem Noconiem i Proboszczem parafii pw. Św. Michała Archanioła w Michałkowicach Eugeniuszem Kurpasem. Tradycyjne zdjęcie przed świątynią uwieczniło wszystkich jej uczestników.

Następnie udaliśmy się do położonego w pobliżu wyremontowanego Pałacyku Fitznera, gdzie mogliśmy podziwiać zabytkowe wnętrze z kasetonowym sufitem, który zachował się w idealnym stanie, a odkryty został po zdemontowaniu podwieszonego sufitu, który ukrywał to cudo sztuki stolarskiej przez długie lata.

Ostatnim już punktem w tym dniu było spotkanie z Arcybiskupem Wiktorem Skworcem w Centrum Konferencyjnym „ U Ostrowskich”. I tu znowu mogliśmy podziwiać pięknie wyremontowane wnętrze przedwojennej Sali Gimnastycznej z ogromnym żyrandolem o średnicy 2,8m. u sufitu. Wraz z zespołem „Albo i Nie” śpiewaliśmy kolędy w oczekiwaniu na kapłana, jednakże z powodu przybyłych do Kurii Katowickiej Komitetów strajkowych ze śląskich kopalń Ks. Arcybiskup odwołał swój przyjazd na nasze spotkanie. I tak to po raz drugi już spotkanie z Arcybiskupem odbyło się bez J. Ekscelencji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.