Spotkanie Noworoczno-kolędowe w Wodociągach Częstochowskich

Przemówienie Prezesa Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Okręgu Częstochowskiego SA w Częstochowie mgr inż. Andrzeja Babczyńskiego z okazji spotkania opłatkowego w roku 2011.

To dla mnie wielki honor i radość móc każdego roku otwierać tę piękną uroczystość tradycyjnego spotkania opłatkowego. Bardzo cieszy mnie tak liczna Państwa obecność- przedstawicieli duchowieństwa i samorządu terytorialnego, emerytowanych i obecnych pracowników Wodociągów, przyjaciół naszej firmy.

Rok 2010 jest już w całości zapisaną kartą, nastał więc czas na jego podsumowanie. Spróbujmy zatem oderwać się od codziennego zgiełku, spojrzeć na mijające 12. miesięcy z dystansu, zebrać myśli i siły na Nowy Rok!
Miniony rok był dla Przedsiębiorstwa okresem pomyślnym. Chciałbym jedynie przypomnieć ważniejsze wydarzenia minionego roku w Wodociągach Częstochowskich:

  1. Na początku roku rozstrzygnięty został konkurs Państwowej Inspekcji Pracy „Pracodawca organizator pracz bezpiecznej” w którym to konkursie Przedsiębiorstwo zajęło drugie miejsce. Przypomnę, że do konkursu nominowała nas sama Inspekcja Pracy.
  2. W kwietniu  poddani zostaliśmy auditowi odnowienia Zintegrowanego Systemu Zarządzania. Recertyfikacja dała pozytywne rezultaty i utrzymaliśmy ważność certyfikatu do 2013 roku, podobnie pozytywnie certyfikowano system laboratorium ISO 17025 i dodatkowo akredytowano pobieranie próbek wody, była to bardzo ważna certyfikacja gdyż od prawidłowości pobrania materiału w znacznym stopniu zależy wynik badania.
  3. Z okazji Polskiego Dnia Jakości PCBC na uroczystej gali w uznaniu naszych działań w ograniczaniu negatywnego wpływu na środowisko uhonorowało nas prestiżowym wyróżnieniem.
  4. Potwierdzono prawidłowość przyjętych rozwiązań z zakresu zarządzania środowiskowego. Sądzę, że w ogóle w skali roku największą nobilitacją było nominowanie Przedsiębiorstwa przez Ministerstwo Środowiska do europejskiej nagrody EMAS- określanej mianem ekologicznego oskara. Byliśmy jedynym przedstawicielem Polski wśród 42. przedstawicieli z 15. unijnych krajów. Rozdanie nagród miało miejsce w Brukseli.
  5. Zakończyliśmy poważną inwestycję polegającą na BUDOWIE PARKINGU przed naszym biurowcem, dzięki czemu zapewniliśmy komfort naszym Klientom.
  6. Wprowadziliśmy kolejny system MONITORINGU SIECI WODOCIĄGOWEJ i RADIOWY SYSTEM ZBIERANIA DANYCH Z WODOMIERZY efekty tych działań potwierdzają, że to była dobra droga.
  7. W roku 2010 uhonorowani zostaliśmy statuetką „GAZELI BIZNESU”, a już otrzymaliśmy wiadomość, że w jedenastej edycji rankingu gazel biznesu także znaleźliśmy się w gronie laureatów.
  8. Z tego miejsca chciałbym również podziękować moim pracownikom za to, że w chwilach dla Przedsiębiorstwa trudnych byli zawsze do dyspozycji. Wyrazem tego, że  znaczna część naszej załogi czuje się bardzo związana z Wodociągami był dla mnie w minionym  roku moment ewakuacji archiwów oraz przewożenie taboru  samochodowego w perspektywie zagrożenia POWODZIĄ jak również zaangażowanie załogi przy usuwaniu w miesiącu styczniu skutków braku zasilania w energię elektryczną związaną z OBLODZENIEM sieci elektrycznych. Takie chwile, choć nie pozbawione grozy pokazują, że jesteśmy dobrze przygotowani na taki sytuacje oraz, że największym bogactwem potencjałem ale i przyszłością tej firmy są ludzie.

Na zakończenie, dziękując za obecność na spotkaniu naszej wodociągowej rodziny, chciałbym złożyć Państwu najserdeczniejsze życzenia aby każdy dzień nowego roku był tak piękny, ciepły i radosny jak wigilijny wieczór, który przecież dzieląc się opłatkiem dziś wspominamy. Ten wigilijny nastrój podtrzyma koncert kolęd na który Państwa serdecznie zapraszam.

W imieniu nas wszystkich proszę o słowo Boże i błogosławieństwo na nadchodzące dni pracy Jego Ekscelencję Arcybiskupa.

Andrzej Babczyński

fot. MPWiK Okręgu Częstochowskiego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.