XXI Ogólnopolska Pielgrzymka Pracowników Wodociągów, Kanalizacji, Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska pod hasłem „W komunii z Bogiem” przeszła do historii.

8 października 2011r. uroczystym odśpiewaniem hymnu naszego duszpasterstwa rozpoczęła się XXI ogólnopolska pielgrzymka naszego środowiska do Jasnogórskiej Pani. W tym roku organizatorem były Tarnobrzeskie Wodociągi Sp. z o.o. oraz Miasto Tarnobrzeg. Długie miesiące przygotowań oraz osobiste wielkie zaangażowanie prezesa Tarnobrzeskich Wodociągów Antoniego Sikonia sprawiły iż wszystko było perfekcyjnie przygotowane i dopracowane w najdrobniejszych szczegółach. Pomimo nienajlepszej pogody nie było opadów w czasie różańca, drogi krzyżowej ani w czasie niedzielnej procesji. Jak co roku pielgrzymi z całej Polski przyjechali z prośbami i z podziękowaniami do MB Częstochowskiej.

W niedzielę pod pomnikiem kard. Stefana Wyszyńskiego powitał nas  bp. Sandomierski Krzysztof Nitkiewicz. Po powitaniu wprowadził nas do bazyliki i wygłosił homilię a po zakończeniu uroczystej mszy przed salą Ojca Kordeckiego poświęcił dar organizatora pielgrzymki : nakrywę grobową rodu Denhoffów do jasnogórskiej bazyliki oraz 2 ozdobne włazy kanalizacyjne – dar ZWiK w Łodzi. Tam też został odczytany list Arcybiskupa Metropolity Łódzkiego Władysława Ziółek do pielgrzymów tegorocznych uroczystości.

W tym roku na Jasnogórskim Wzgórzu obecni  byli przedstawiciele z 59 zakładów    w Polsce a w procesji brało udział ponad 2000 pielgrzymów.

W imieniu Nowosądeckich Wodociągów prezes Janusz Adamek przejął krzyż pielgrzymkowy i zaprosił do udziału w XXII ogólnopolskiej pielgrzymce naszego środowiska w 2012 roku pod hasłem „Kościół naszym domem”.

Relacja Jasnogórskiego Biura Prasowego z XXI pielgrzymki

Więcej zdjęć na :

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.